hizmet

DUYURULAR

 

 

KOMBİ SEÇİMİ

Ankara Kombi Servisi olarak kombi seçiminde nelere dikkat edilmelidir bu yazımızda bunun üzerinde duracağız,

Doğru kombi seçimi daha iyi ısınmak için ilk şart! 

    Evinize en uygun kombiyi seçmek için önemli birkaç. kriteri gözden geçirmeniz gerekir.

     Dairenizin apartmanınızdaki konumu nedir? Ara katlar en üst ve en alt katlardan daha az ısı kaybederler. Alt ve üst katların boş olması da ısı kaybı için önemli bir faktördür.

    Daireniz hangi yöne bakıyor, kuzey yönüne bakan daireler ile tam gün güneşi gören daireler farklı ısıtma ihtiyaçlarına sahiptirler.

     Dışarıya açılan kaç tane cam ve kapı var? Büyüklükleri nedir? Camlar, dış kapı ve balkon kapıları ısı kaybı için kritik bölgelerdir.

     Evinizdeki cam sayısı, bunların niteliği (çift cam, film cam, ya da tek cam) ve çerçeveler (ahşap veya petrokimya ür.ünleri) farklı ısı kayıbı değerlerine sahiptirler.

    Evinizin kaç metrekare? Dairenizin yayılımı nasıl? Çok büyük bir ev ile stüdyo bir dairenin ısınma ihtiyaçları farklıdır. Aynı metrekaredeki tek katlı daire ile dubleks dairenin ısınma ihtiyaçları da farklıdır.

    Radtatörler ve diğer ısıtma ekipmanları uygun ve sağlıklı çalışır durumda mı? Eviniz kombinizden gelen sıcak suyun radyatörlerde dolaşm.asıyla ısıtılıyor. Bu nedenle radyatörlerinizin yaşı, vanalarınızın durumu da kombi seçiminiz için önemlidir.

    Kombinizi yılda kaç gün kullanacaksınız? Sıcak iklimin hakim olduğu güney bölgeleriyle, karasal iklimin hakim olduğu doğu bölgelerinde ısınma ihtiyaçları farklıdır.

     Dairenize ısı yalıtımı yapılmış mı? Isı yalıtımı yapılmamış bir daire ile ısı yalıtımı yapılmış dairenin ısınma ihtiyaçları farklıdır. Ancak ısı yalıtımı yakıt tüketiminde büyük bir tasarruf sağlar.

    Tüm bu kriterlere tek başınıza karar vererek kombinizi seçebilirsiniz ancak doğru seçilmemiş bir kombi soğuk bir kışa veya kabarık doğalgaz faturalarına sebep olabilir.

    Bir diğer faktör ise kombi yedek parça ve kombi servis durumları nedir kombi tamir bakım ve servis ihtiyacında ne derecede servisi var bunları göz ardı etmemeniz gerekir.

 

Ankara Kombi Servisi

Tel: 0312 381 16 87

e-mail: info@ankarakombi.com.tr

http://www.ankarakombi.com.tr

Ankara kombi bakımı tamiri ve satışı